Talv on külm ja pime aeg, mis peidab endas ka omamoodi maagiat. Nahalt on läinud viimased mälestused suve päikesest ja nägu ümbritsevad karvased kraed ja soojad mütsid.

piltKõige olulisem aspekt, millele talvel jumestuses tähelepanu pöörata on kindlasti nahk. Karge külm ja vale hooldus muudavad naha kuivaks ja kestendavaks. Selle vältimiseks oleks mõistlik konsulteerida oma kosmeetikuga ja valida talveperioodiks niisutavam ja nn paksem kreem. Kindlasti tuleb arvestada sellega, et vahetult peale kreemitamist ei tasu joosta välja miinuskraadidesse, kuna kreemis olevad veemolekulid hakkavad kohe jäätuma, mis pole veel jõudnud nahka imenduda. See omakorda lõhub naha pealmisi kihte ja tekitab soovitust vastupidise tulemuse. Ka jumestuskreemi valikus tuleks lähtuda sellest printsiibist. Pigem valida vahapõhine jumestuspõhi kui väga vedel kreem. Siinkohal soovitaks Make-up Designory põhjasid, mida kasutasin ajakirja “Mood” esikaanestaari jumestamisel. Need katavad hästi, kuid samas ei pea paksu kihti näole kandma. Põskedega võib katsetada kas täiesti roosat külmast võetud look’i või neile mitte mingit tähelepanu pöörata – valik on kandja kätes.

Kui oled saavutanud perfektselt katva, kuid samas õhukese põhja, siis edasine on juba enda fantaasia vili. Talvel me pigem kaldume tumedamate toonide poole, mis on levinud ka moejumestuse maailmas. Maailma erinevate moenädalate lavad on tumedate huulte või silmade lummuses. Üldiselt ei soovitata neid koos kanda, kuid kui enesekindlust jagub ja üritus on sobiv, siis miks mitte reegleid rikkuda! Moelavadel nähtud huuletoonid on lausa mustad ja sügavad ploomilillad, samas on silmameik tähelepanuta jäetud või siis on kasutatud ainult kergelt ripsmetušši või lainerit. Kui kaldud pigem silmade väljatoomise poole, siis mida võimsam lainerijoon, seda parem. Talvel on liialdused silmameigis lubatud. Ka suitsusilm erinevates variatsioonides ei ole kuhugi kadunud. Toonid püsivad enamasti külmemal skaalal, nagu talvele kohane. Kulmud on endiselt lopsakad ja naturaalsed ning pigem harjatud kui rõhutatud. Hea toode kulmudele on läbipaistev kulmugeel, mida saab ka põnevate värviliste lainerite tegemiseks kasutada.

Jumestus on alati seotud meigikandja tõlgendusega sellest, mis talle sobib või kuidas ennast hästi tuntakse. Samas pimedal talvisel ajal võib katsetamisega julgem olla ja natuke kaduda jumestamise maagiasse. Miks mitte pidustustele minna tumelilla huulega või reedel sõbrannadega veini nautides pilgutada silmi, mis on kaunistatud natuke paksema laineriga kui tavaliselt. Las talv inspireerib!

3

Nele Pandis

Grimmikunstnik

Comments are closed.