“Selleks suveks võtan alla ja naudin oma bikiinivormi!” – kui mitu korda oled seda endale lubanud? Selleks, et tunneksid enda üle uhkust  ja võiksid lõpuks ometi öelda „Tehtud!“, kasuta julgelt abiväge. Õigete vahenditega võid hakata rannavormi nautima juba kasvõi kevadel!

Teele Teder
Teele Teder, toitumisnõustaja

Miks nõuab isegi paarist lisakilost vabanemine nii suurt pingutust? Sest meil on kiudainete defitsiit. Kiudained on  kaalulangetuse puhul üks võtmesõnu, sest need aitavad meil veresuhkrut kontrolli all hoida ja ergutavad meie seedimist. See tähendab, et meil on vähem erinevaid isusid ning seedeprotsess kergem. Seega, ilma vajaliku koguse kiudaineteta ongi kaalulangetamine üks raske töö, mis tihti ebaõnnestub.

Igapäevaselt peaks meie organism saama 25-35 grammi kiudaineid, kuid kaasaegse toitumisstiili juures sellist kogust täis saada on väga keeruline. Kiudaineid leidub nii aed- kui puuviljades, teraviljatoodetes kui ka kaunviljades. Kui sööme näiteks tervislikku täisteraleiba kaks viilu päevas ja arvame, et sellega on kõik korras, siis tegelikult saame sealt heal juhul vaid 6 grammi kiudaineid ning defitsiit pole kuhugi kadunud.

Vajaliku koguse kiudainete saamiseks soovitan kasutada järgnevaid tooteid:

Kaunist kevade algust soovides,

Teele

Comments are closed.