Tradehouse Ilublogi

Keha

Tradehouse Eesti suurfilmis „Minu näoga onu“!

Võib julgelt väita, et Eestis on lähiaastatel loodud vähe suurfilme, mille loomisel Tradehouse suuremal või vähemal määral poleks kaasa löönud. Tõenäoliselt sünnivad koostööd produtsentide ja kunstiloojatega just sellest, et Tradehouse Ilukaubamajas saavad ühe katuse all kokku professionaalsed grimmitooted, jumestusvahendid, juuksehooldusvahendid, parukad, juukselisandid – sisuliselt kõik, mida võtetel vaja.

Tihti on jumestajate ja grimeerijate töö veidi erinev sellest, mida üldsus ette kujutab. Glamuursete punaste huulte värvimise asemel soojas grimmitoas, kus peegleid kaunistavad reklaamidel nähtud lambipirnid, tuleb veeta pikemaid kui 12 tunniseid päevi ja öid erinevates võttepaikades, mis teinekord keset külma metsa asuvad. Küll aga on saadud kogemus, melu, ühise asja nimel vaeva nägemine ja eneseületamine pikki päevi väärt. Protsess ja lõpptulemus on veel eriti nauditavad, kui nii näitlejate ja tagatoa vahel tekib ühine hingamine ja sünergia. Nii me panimegi järgmisele suurprojektile „Minu näoga onu“ õla alla ning uurisime kahe näitleja mõtteid ja arvamust ilu, grimmitiimi ja maailma kohta.

„Minu näoga onu” on komöödiadraama keskealisest muusikakriitikust Hugost, kes peale purunenud suhet otsustab pöörata oma elus uue lehekülje. Ootamatult leiab ta aga end olukorrast, kus peab hoolitsema oma tähelepanu puudulikkuse käes vaevleva isa eest. See segab kõiki tema püüdlusi oma katkise mina parandamiseks ning on kustutamas lootust leida ellu uus armastus. Film põhineb päriselu prototüüpidel ning on sulam komöödiast ja draamast, see on lugu õnneootusest ja läheduse otsingutest. Filmi peaosades on Roman Baskin, Rain Tolk, Evelin Võigemast ja Maarja Mitt, kõrvalrollides teevad kaasa paljud teised tuntud Eesti näitlejad. Režissöörideks on Andres ja Katrin Maimik, produtsendiks Maie Rosmann-Lill ning tootjaks Kuukulgur Film. Film esilinastub 2017. aasta kevadel kinodes üle Eesti.

1.) Arvestades, et Sind näitlejana grimeeritakse pidevalt ning Su juuksed peavad palju töötlemist taluma, siis kuidas Sa kõike seda arvestades oma nahka ja juukseid hooldad?

Evelin Võigemast: Eks ma püüan teha kõik mis võimalik, et juuste ja naha eest hoolt kanda. Eelistan puhtaid ja kvaliteetseid tooteid. Juustest on tavaliselt kõige rohkem kahju, sest igasugused kuumad tangid ja pidevad lokkide keeramised mõjuvad juustele väga halvasti. Aga eks see kõik kuulub mu töö juurde.

2.) Milline on kõige suurem või erilisem välimuse muutumine, mis Sinuga mõne etenduse või võtte raames tehtud on?

Kõige pöörasemad grimmid on minu puhul olnud Tele2 reklaamides ja need
grimmimuutused pakuvad ka endale väga palju rõõmu. Ma olen olnud seal vana naine ja
vana mees. Grimeerijad tegid kortsusid kuidagi mastiksiga, võimendades minu enda
kortsusid. Tugevalt ülekaalulise tüdruku jaoks tehti spetsiaalselt minu jaoks peaaegu kogu
nägu kattev mask ja ka käed olid maskiga kaetud. Atleetliku sõjaväelase jaoks tehti mind
esialgu kiilakaks, ja siis kaeti pea väikeste karvadega, tulemuseks oli siilipea. Tele2
reklaamid algavadki tihti sellest, et kui kardinaalselt mind jälle muuta õnnestub. Tervisi
erakordsetele grimmerijatele Liisi Roht ja Siiri Lauri!

3.) Milline on näitlejate läbisaamine grimeerijatega? Kas omavahel ollakse pigem sõbrad ja on vaba atmosfäär või hoitakse suhtlus ainult professionaalsena? (näiteks, kas lava taga toimub pigem melu või lastakse näitlejatel rahulikult keskenduda enne esinemist jne).

Minu jaoks on grimeerija väga oluline inimene. On neid, kes on mulle väga kallid ja kelle
käekirja usaldan pimesi. Tähtis on, et grimeerija tabaks minu näo olemust ja eripära ning
ei püüaks mulle iga hinna eest kiisusilma šablooni näkku joonistada. Pigem on näitlejate ja
grimerijate vahel sõprus, aga see ei välista vaikust kui näitlejal on vaja keskenduda. Kõik
sõltub ikka konkreetsest tööst. Ja teatris teen endale väga hea meelega ise grimmi, kui
tegemist ei ole liiga keerulise tööga.

4.) Kuidas defineerid Sina ilusat naist?

Ilus naine on eelkõige enesekindel naine. Naine, kes on teadlik oma tugevatest ja ka
nõrkadest külgedest, oma isikupärast. Naine, kes on rahul sellega, mis tal on. Kes ei püüa
muuta end teiste naiste või trendide eeskujul. Ja armunud naine on alati ilus!

5.) Ning viimaseks, kas Sul on ka ilunippe või mõningaid soovitusi teistele jagada?

Usun, et ilu saab alguse eelkõige inimese seest. Seega rohkem julgust, rohkem
enesekindlust, rohkem rõõmu oma isikupärast, rahu iseendaga ja maailmaga. Rohkem
armastust.

 

1.) Arvestades, et Sind näitlejana grimeeritakse pidevalt ning Su juuksed peavad palju töötlemist taluma, siis kuidas Sa kõike seda arvestades oma nahka ja juukseid hooldad?

Maarja Mitt: Vabadel päevadel, kui vähegi võimalik, lasen näonahal puhata ega koorma seda meigiga. Näonahka aitab regulaarne koorimine, otstest kuivama kippuvaid juukseid aga keratiiniga rikastatud juukseõli.

 

2.) Milline on kõige suurem või erilisem välimuse muutumine, mis Sinuga mõne etenduse või võtte raames tehtud on?

Üllatusi on tavaliselt pakkunud ajastu grimm ja soeng. Näiteks kulmude peitmine Shakespeare’i „Eksituste komöödias” (keskaegne naiseideaal!) ning juuksepikenduste kasutamine lavastuses „Taevast sajab kõikseaeg kive”. Viimane oli tõeliselt rabav kogemus, sest juuksuril õnnestus leida minu juustega täpselt sama värvi juuksepikendused. Vööni ulatuvate kiharate kasvatamiseks pole mul kunagi kannatust jagunud.

3.) Milline on näitlejate läbisaamine grimeerijatega? Kas omavahel ollakse pigem sõbrad ja on vaba atmosfäär või hoitakse suhtlus ainult professionaalsena? (näiteks, kas lava taga toimub pigem melu või lastakse näitlejatel rahulikult keskenduda enne esinemist jne)

Kõik sõltub inimestest ja olukorrast, aga üldiselt saadakse ikka hästi läbi. Parim grimeerija on minu meelest selline, kes tajub olukorda ning oskab näitlejat vajalikul hetkel nõu või jõuga aidata. Kes saab aru, millal võib lobiseda ja millal tuleb keskenduda. Näitlejad võivad vahel käituda nagu jonnakad lapsed, sestap pean kõige rohkem lugu jumestajast-juuksurist, kes suudab pingelises olukorras rahulikuks jääda ega võta toolis istuja tujutsemist isiklikult. Mulle tundub, et parimad grimeerijad on ühtlasi head psühholoogid. Olen kohtunud ja koos töötanud mitme sellise inimesega ning selle eest väga tänulik.

4.)  Kuidas defineerid Sina ilusat naist?

Ilusat naist valgustab tema sisemine sära. See ongi kõige ilusam.

5.) Ning viimaseks, kas Sul on ka ilunippe või mõningaid soovitusi teistele jagada?

Minu enda jaoks on kõige parem iluravi magamine.

 

Fotod: Heikki Leis, Maario Masing, Renee Altrov

Tooteid testis Merilin Taimre aka Paljas Porgand!

Merilin on tuntud blogija, kes tegeleb fitnessi ja toitumisnõustamisega ning tema instagrami kontot jälgib lausa 21300 inimest! Kevade hakul testis ta mitmeid ilutooteid ja jagas tagasisidet ka meiega.

TurBlissi bioaktiivne mask 24K kullaga oli väga mõnus ja kerge peale kanda. Palju ei kulu, aga katab kenasti. Imestama pani, kui lihtne seda ka maha pesta oli. Näonaha tegi väga pehmeks ja siledaks. Sama sarja sära andev rabavesi kullaga on kindlasti tore toode suveks, andmaks sära juba päevitunud nahale.

Femelli lokitangid on võitnud kõigi südame, kes seda proovinud või mu lokke näinud! Olen nakatanud kõiki ja on tore näha, et sõbrannade kodud nüüd ka kvaliteettangide võrra rikkamad ja juuksed kaunimad! Suurepärased minu pikkadele juustele. Juukseid ei pea enam lõputult ja mitu korda ümber pisikese otsiku keerutama. Mu tagumikuni juuksed mahuvad kõik tangi ümber. Kuumeneb minutiga, lokid jäävad kiiresti sisse ja tulemus on tõesti kauapüsiv. Soovitan igaühele!

Kardashian Beauty sirgendaja on stiilse välimusega ja väga tõhus! Kuumeneb kiiresti ja selle lai plaat kiirendab kogu sirgendamisprotsessi! Ei kuivata, kriibi ega kärsata juukseid. Juuksed lausa libisevad plaatide vahel ning tulemus on ideaalne juba ühe tõmbega. Uus lemmiksirgendaja!

CHI juukselakk on väga tugevalt fikseeriv. Lõhn võiks olla meeldivam, kuid soengu tegemisel suur abimees. Ei tee juukseid rasuseks ning hoolimata tugevast fikseerimisest, on juuksed siiski õrnad, kohendatavad ja kammitavad.

Minu jaoks täiesti uudistoode oli Kardashian Beauty kuivpalsam. Polnud varem kuulnudki ning see on suur sõber päevadel, mil juuksed on tuhmid ning vajavad lisasära! Ka kuivšampoon on väga hea. Jällegi võiks parema lõhnaga olla, aga töö teeb ära väga hästi!

Mesauda Milano Make Up Pro Blenderil on nüüd küll eriline koht minu südames. Tagab täiesti veatu meigi ning peaks olema kohustuslik iga naise meigikotis! Švamm katab naha jumestuskreemiga ühtlaselt ja reaalselt blendib ära igasugused võimalikud jäljed.

Make-up Designory huulepulk (toon Eggplant) ja Mesauda Milano huulepliiats (toon Mademoiselle) on ideaalne kombo! Tooted on kauapüsivad ja mittemäärivad! Värvitoon on efektne ja jõuline ning väga naiselik! Huulepulk jätab ka huuled siidiseks ja ei kuivata neid. Mulle meeldib ka selle kerge läige ja mitte liiga matt efekt. Minu absoluutne lemmik!“

Merilin Taimre

Blogija, fitnessmodell, toitumisnõustaja

Sukeldu maagia maailma!

Täna toome lugejateni värvid, mis on erilised mitmes mõttes! Väikese fantaasia- ja tehnika valdamisega saab enda nahale, juustele ja küüntele moodustada imepäraseid maalinguid, mis helendavad kas UV-valguse käes ja/või pimedas.

 

“PaintGlow värvidega saab tuua pühade ja pidustuste hooajal oma tavalise jumestuse juurde toredaid vimkasid – näiteks UV-valguses helendav lainer või huuletoon. Vahva idee on kasutada UV-küünelakke küünemaalingutes, et õiges valguses muutuks kogu küünedisain. Need on värvid, millega saab lasta fantaasial lennata ja olla loominguline! Lisaks on PaintGlow värvid väga heade pigmentidega kergelt kasutatavad efektvärvid!”

Nele Pandis

Grimmikunstnik

 

“PaintGlow värve on võimalik nahale ja juustele kanda nii pritsimis-, puhumis-, maalimis- kui ka templitehnikaga. PaintGlow värvidega jääb tulemus äärmiselt omapärane ja efektne ning lisaks on võimalik värve kombineerida nii veepõhiste kui ka supra värvidega. Näiteks on selliseid pimedas helendavaid värve, mis on päevavalguses läbipaistvad, kuid samas helendavad UV-valguse käes. Muidugi on ka värve, mis on tavalise valguse käes nähtavad. Lisaks on eraldi UV-valguse käes helendavad tooted, mis ei helenda pimedas, vaid vajavad spetsiaalset valgust, mis muudavad maalingu eriti mänglevaks. Mängimisruum on üüratu ning koolitustel on tekkinud paljudel inimestel wowefekt, kus õhku kerkib küsimus, et kas tõesti annab sellist asja teha?!

Tradehouse Ilukaubamajast leiab rikkaliku värvipaletiga UV-valguses helendavaid PaintGlow tooteid: keha- ja näovärvid, keha- ja näogeelid, glitter kehageelid, juuksekriidid, juuksegeelid, küünelakid, huulepulgad, kangavärvid ja värvipulgad.”

PaintGlow tooted leiad SIIT

Liina Pihel

PaintGlow koolitaja

Tradehouse Koolituskeskus

Talvine versus suvine nahahooldus

Näo- ja kehahooldustoodete ning protseduuride valik sõltub suuresti aastaajast. Talvine aeg on ideaalne tugevamate keha- ning näohoolduste jaoks, kui samas suviseks kasutamiseks sobivad niisutavad ja kergema koostisega tooted.

1Talvel sobivad tugevatoimelised koorimised nahale. Üheks tõhusaks koorimismeetodiks on teemantlihvimine, mis on tugevatoimeline naha mehhaaniline koorimine teemantotsikutega aparaadi abil. Teemantlihvimine aitab vähendada aknearme ja pigmendilaike, sobib ideaalselt tuhmile ja sära kaotanud nahale ning mis peamine, silub peeneid kortse. Peale protseduuri on naha jume ühtlasem ja tervem, aga vajab kindlasti hooldusjärgselt päikesekaitsekreemi kasutamist, sest olenemata vähesest päikesevalgusest ja pimedast ajast on õrn nahk pigmendilaikude tekkele vastuvõtlikum.

Glükoolhappega näopuhastusvahend

Aparaadihoolduste kõrval sobivad talvistesse näohooldusrituaalidesse ka glükoolhappe sisaldusega tooted. Byotea Deep-Cleansing Exfoliating Gel on spetsiaalne 18% glükoolhappe sisaldusega sügavpuhastav näogeel, mis elimineerib nahapinnalt mustuse ja surnud naharakud. Toode ei jäta nahka punetama ega vaja pärast hooldust taastumist, on suurepärane ühtlustamaks nahatooni ning on suur abimees hüperpigmentatsiooni puhul. Oma tugeva toime tõttu ei sobi toode kindlasti suvisesse nahahoolduspaketti ega vahetult enne soojamaareisile sõitu. Naha kergeks rahustamiseks sobib Byotea Regenerating siluv mask näole, kaelale ja dekolteele. Õrna toimega mask taastab naha niiskustaseme, annab sära ning silub ja restruktureerib tõhusalt. Sobib isegi kõige tundlikumale nahatüübile.

Byotea pigmendivastane seerumKui võrrelda talve suvega, siis populaarsemad soojemal perioodil teostatavad hooldused spaades ja ilusalongides on tselluliidi vastu võitlevad ning ühtlast jume ja säraandvad hoolitsused. Tihti on mureks pigmendilaigud, mis ilmnevad siis, kui nahk toodab liigses koguses melaniini. Seetõttu tekivad nahapinnale soovimatud pruunid või mustad laigud, mida on raske kontrolli all hoida aktiivse päikese tõttu. See on ka põhjuseks, miks ei saa suvekuudel teostada tugevatoimelisi hoolduseid näole, küll aga on soovituslik kaitsta oma nahka pigmendilaikude tekke eest spetsiaalsete toodetega. Selleks soovitame korrigeerivat Byotea Anti-Blemished näoseerumit mesilasmürgiga, mis on lisaks vananemisvastase toimega. Pehme ning kerge konsistentsiga seerum aitab vähendada naha pigmentatsiooni ning hoiab ära uute pigmendilaikude tekke. Toodet võib kanda kogu näole või siis ainult probleemsetele piirkondadele.

 

 2

Liina Ojakann

Koolitaja, Tradehouse Koolituskeskus

Vahukommiga puhtaks

Kuigi jõuluaeg justkui võiks olla aasta meeldivaim aeg, kus veedame palju aega oma pere ja lähedastega, on see paraku ka üks kiiremaid ja hullumeelsemaid aegu väga paljudele. Pühademelus ja aasta viimaseid toimetusi joonde ajades, tuleks kindlasti hetk endale võtta, et meel jälle selgeks saada ja uue jõuga kõik lõpule viia. Minu jaoks üks lemmikumaid variante on kindlasti lõõgastav vann.

Organique kehahooldusOrganique tootevalikus on väga hea valik erinevaid vannipalle ja seekord valisingi välja mangolõhnalise palli. Kuid sinna kõrvale on mul valitud üks hoopis isemoodi dušigeel. Tegelikult geel on selle kohta palju öeldud, sest konsistentsilt ja tekstuurilt meenutab see pigem vahukommi. Ja kes saaks vastu vaielda ühele lõõgastavale vanniõhtule põneva ja uudse pesuvahuga. Potsikust välja võttes on see tõesti nagu vahukomm, ent nahal toimib juba täiesti nagu tavaline pesuvahend, millega harjunud oleme. Lõhn on mõnusalt värskendav apelsin, mis jõuluajaga imeliselt kokku läheb.

Leia endale lõõgastavad tooted meie e-poest.

Peatse lugemiseni!
Liina

 

Sametised õied vanntoas

Teate kui kihvt on, kui hea toimega tooted ka kihvtid välja näevad või veidi põnevama tekstuuriga on. Mulle igatahes meeldib asi siis kohe rohkem, kui ta natukene erilisem on. Täna on teemaks Organique Bloom Essence sari, kuid peagi tutvustan teile üht eriskummalise tekstuuriga toodet veel.

Organique Bloom EssenceKõigepealt jäi mulle kohe silma see dušigeel. Tegu on sellise pudelis üsna vedelana paistva dušigeeliga. Ingliskeelne nimetus on sellel lausa shower jelly. Sellel on hästi mahe lillelõhn, mis mulle väga meeldib. Üldiselt ma eelistan pigem puuviljalõhnu, kuid see lõhn on väga mõnus. Dušigeel ise on roosa, kuldse läikega. Ja no kui ilus! See kuldne sädelus sellel on ka veidi teistlaadi kui muidu tavaline pärlmutterläige mõnel dušigeelil.

Kehakreem on samuti roosa ning üsna sarnase, ent pisut teistlaadi lillelõhnaga. Tegu on väga sametise ja tihke tekstuuriga kehavõiga. Mõnusalt rammus ja niisutav, kuid ei jäta nahale mingit ebameeldivat kihti. Mulle meeldib, et see imendub kiirelt nahka ja niisutav toime kestab pikalt.

Kui otsid mõnusalt mahedat ja naiselikku kehahooldussarja, siis Bloom Essence on see, mille järele käed sirutada. Ja nagu ikka, leiad selle meie e-poest!

Peatse lugemiseni,
Liina

Pehmed käed ja jalad

Käte-jalgade hooldus on teadupärast väga oluline. Ei taha meist keegi suvel kuivade ketendavate jalgadega ringi käia, nii nagu ei ole ilus ka kuivade kätegaolla. Vähe sellest, ka endal on ebamugav. Minul vähemalt.

Organique nahahooldusMõnda aega tagasi kirjutasin oma kogemusest ühe vahva jalamaskiga SIIN. Sellist tulemust tuleb hoida ja üks liige võrrandis on kindlasti niisutav jalakreem. Värskendava lõhnaga Organique jalakreem on sel puhul väga hea variant. Kui muidu on jalakreemid üsna paksu ja tihke konsistentsiga, siis see on üksjagu kergem. See tähendab minu jaoks seda, et esiteks kreem imendub kergelt nahka ning kuna eelistan kodus pigem paljajalu olla, saan kiirelt ka liikuma. Ja samas võib ka sellega teha nö öist turgutust: paks kiht jalakreemi peale ning sokid jalga. Hommikul on jalad veelgi pehmemad. Eks see, et talv on käes ja keegi meie jalgu ei näe, ei tähenda, et need ära võiks unustada. Vastupidi, päevad läbi kinnistes jalatsites haudumine ei mõju jalgadele hästi. Kui olla juba harjunud ka talvel jalgade eest ilusti hoolt kandma, on suvele vastu minek hulga lihtsam.

Käed tahavad samuti tähelepanu ning kätele on Organique’l sarnase tekstuuriga kätekreem. Dermo Expert sarja kuuluv kätekreem on taaskord kerge, kiirelt imenduva konsistentsiga. Kreemil on mahe tumedate marjade, minu jaoks põldmarju meenutav lõhn. Kätele ei jää ebameeldivat kihti ning sarnaselt jalakreemile, saab kiirelt oma toimetuste juurde naasta. Mulle meeldib, kuidas mõlemad tulevad pumbaga pudelis. Mingist tuubist pigistada, või potsikust koukida neid kreeme ma ei tahaks. Pealegi on need pumbad nii hea süsteemiga, et üks pumbatäis on täpselt paras kogus kätele. Jalgadele saab siis vajadusel juurde pumbata seda kreemi.

Kui eelistad sarnaselt minule kerge koostisega, kiirelt imenduvaid kreeme, mis ei jätaks nahale ebameeldivat kihti, siis suundu meie e-poodi, kus leidub suur valik häid tooteid!

Nahahooldus otse loodusest

Tänapäeval on looduslik nahahooldus, orgaaniline toit ja muu säärane väga hinnas. Armastan ka mina täiesti looduslikke tooteid oma rutiinidesse põimida, et mu nahk ja juuksed saaksid tänapäevaste tehnoloogiate kõrval ka seda kõige puhtamat hooldust. Üks hea bränd mille poole sel puhul pöörduda, on Organique ja nende Pure Nature sari.

Organique Pure NatureMa ei hakka liialt pikalt seekord rääkima, sest videos räägin igast õlist veidi lähemalt. Juttu tuleb näiteks Surnumere mudast, seesamiõlist, argaaniaõlist ja kookosõlist. Eelkõige sellest kuidas minule neid kasutada meeldib. Küll aga tasub eraldi mainimist see, et kõikidel õlidel on tihti mitu otstarvet ja nad on meile mitmel moel kasulikud. Nii nagu meile sobivaimad eeterlikud õlid, saab enda jaoks sobivaima õli välja selgitada lõhna järgi. Ajurveeda õpetuse järgi sobib igale inimesele see õli, mille lõhn talle enim meeldib. Seega kui muudmoodi valikut langetada ei oska, siis keha tunneb selle sobivaima variandi ise ära. Kas pole mitte kihvt? Lasengi teil nüüd videost ise kuulata kuidas mina üht või teist õli ise kasutan.

Peatse lugemiseni!
Liina

Jalad beebipehmeks!

Mul oli ilus plaan teieni sel nädalal kaks videot tuua, ent minu tehnika otsustas puhata ja minuga koostööd mitte teha. Aga siis tuleb teemad ära vahetada ja loodan, et nädala lõpus saan teid juba videoga kostitada. See selleks. Täna räägin teile tootest, mille kasutamine on üks veidramaid, kohati rõvedamaid kuid tulemus oh kui hea!
Baby Foot Easy PackNäo- ja juuksemaskid pole kellelegi üllatus. Kuidas on aga jalamaskidega? Mina proovisin Baby Foot sokke, mis mingis mõttes on kui jalamaskid. Aga tulemus on veidi aja möödudes ikka silmnähtav ja tuntav. Tööpõhimõte seisneb selles, et hoiad geeliga täidetud kilest sokke tund aega jalas ning siis loputad jalad leige vee ja seebiga üle. Ning jääd ootele. Minul tiksus nädal täis ja vist võib öelda, et 90% lõpptulemusest täidetud. Nende sokkide eesmärk? Nahapaksendite eemaldamine. Töö saab oi kui hästi tehtud ja ilma minupoolse vaevata. Esimene õhtu pärast sokkide kasutamist tundsin, kuidas jalad olid veidi karedamad. Küll jäid kannad voodipesu külge ja oli üleüldse kare tunne kui jalad teineteise vastu hõõrusid. Siis ma unustasin mõneks päevaks kõik ära, kui üks hommik dušialt tulles nägin, et jalad täiesti narmendavad! Nahk talla alt oli no nii lahti kui lahti. Istu aga maha ja hakka nokkima. Rõve!

Baby Foot Easy PackPaar päeva siis käisin selliste narmendavate jalgadega ringi (oh kui hea, et praegu ei ole lahtiste jalatsite ja paljajalu käimise aeg!). Lahtise naha sai hõlpsalt ära tõmmata ja mingit väikest nokkimist polnud. Ei taha liiga detailseks kirjeldustega minna, aga nahk tuleb maha ikka suurte tükkidena. Paksenenud naha kandadelt sain täna hommikul väga kergelt dušiall maha lihtsalt hõõruda. Ja nüüd? Nüüd on mu jalad nii pehmed. Kui vahel jääb jalahooldus unarusse või muutub talla all ja kandadel nahk kiirelt kuivaks ja karedaks, on hea mõned korrad aastas selline tõeline uuenduskuur jalgadele teha. Asi näeb tõesti välja nagu uss vahetaks nahka. Üks kõige veidramaid kogemusi, aga tulemus on tõeliselt super!

Kellel karjuvad jalad ühe korraliku hoolduse järele, siis ma soovitan kindlasti teil need sokid endale soetada ja jalgadele uus elu anda!

Peatse lugemiseni!
Liina

Argaaniaõliga nahk siidpehmeks

Praegusel perioodil on minu nahk väga kuiv. Kuna sünnitasin kolm ja pool nädalat tagasi, on mu nahk väga palju veega kokkupuutes. Küll tuleb ise rohkem duši all käia ja kõik veelgi puhtamana hoida, siis on vaja last mähkmevahetuste ajal pesta. Seega nahk saab veidi rohkem vatti kui ta harjunud on ja nii on vaja häid nahahooldustooteid.

Byothea Argan Oil nahahooldussariÕnneks on Byothea Argan Oil sari täpselt see, mida vajan. Sarja kuuluvad niisutav dušigeel, nahakoorija ja niisutav kehapiim. Kõik kolm lõhnavad ühtviisi meeldivalt ning sisaldavad orgaanilist argaaniaõli. Teadupärast ongi argaaniaõli just eriti kuivale nahale mõeldud ning läbi aegade on seda kasutatud naha niisutamiseks, kestendava naha leevendamiseks ja ka juuste toitmiseks. Muide, argaaniaõli kasuatakse ka toidulaual, ent söödava ning kosmeetilise argaaniaõli valmistusviisid peaksid õige pisut erinema. Aga tagasi meie toodete juurde. Mu nahk on palju rahulikum ja ei ole seda sarja kasutades üldse nii kuiv, kui ta siin vahepeal jõudis olla. Nahk ei ketenda ja loomulikult lõhnab eriti hästi. Soovitan seda sarja soojalt, ükskõik kas naha kuivus on tingitud mõnest elu- või elustiilimuutusest, või on nahk loomupärast pisut kuivem. Külm aeg hingab juba kuklasse ja siis on niisutavad tooted meie riiulitel eriti teretulnud.

Byothea Argan Oil sari on leitav meie e-poest.

Peatse lugemiseni!
Liina

 

Naha turgutus pärast suvise päikese paitust!

Iga aastaaeg jätab meie nahale omamoodi jälje. Pärast krõbekülma talve kipub nahk kuivusest ketendama, sügis- ja kevadtuuled on põsed tavapärasest roosakamaks muutnud ning suvi on andnud nahale küll kauni jume, aga võtnud sellest ka omajagu loomulikku niiskust.

Suvine nahahooldusMida soojemaks ilmad muutuvad, seda enam veedame aega välitingimustes. Vabal ajal nauditakse päikesevanne terrassil või rannas ning jalutuskäike parkides, jahutatakse end soolases vees. Kuna meie kliimas on päikest suhteliselt vähe, siis üritatakse vähesest võtta  maksimumi ja pole harvad juhud, kus jäädakse liiga kaua päikese kätte või ununeb üldse päikesekaitsevahendeid kasutada. Suvine kosmeetikakott ning nahahooldustooted võiksid vastata hooajale ja olla varustatud parimate nahka kaitsvate ja jumet säilitavate komponentidega. Mida siis teha, et oma nahka kaitsta ja kuidas säilitada võimalikult pikalt suvel saavutatud kuldne jume?

Nahahoolduses mängivad olulist rolli koorijad, küll aga ei pruugi suvel tekkida erilist soovi kätt nende järele haarata, kuna kardetakse, et kaunis päevitus kaob. Kui kasutada õigeid tooteid, siis pole vaja enam selle pärast muretseda. Organique Spa Therapies Chocolate Sugar Peeling kehakoorija suhkrukristallid koorivad nahka õrnalt, kakaovõi aitab nahka pehmendada ning toita ja mis peamine, toode annab nahale kena ja ühtlase jume. Tulemuse intensiivistamiseks kanna nahale šokolaadilõhnaline kehavõie Organique Spa Therapies Chocolate Body Butter, mis niisutab sügavuti, pinguldab ja silub nahka. Õhuline geeljas tekstuur võimaldab tootel kiirelt imenduda ilma seda liigselt rasvaseks jätmata.

NahahooldustootedSuvejume säilitamise põhiliseks nipiks ongi just naha piisav niisutamine. Superniisutajaks on Organique Spa Therapies Grape Body Butter, mis on vananemisvastase toimega kehavõie ning sobib igale nahatüübile. Sisaldab rohkelt hoolikalt valitud ja sünergiliselt toimivaid komponente: õlid, ekstraktid ja nahka rahustavad toimeained. Sametise tekstuuriga kehavõidel on küpsete viinamarjade magus lõhn, mis sobib ideaalselt suverituaalidesse. Kindlasti ei tohiks unustada ka näonahka, mis on välistele teguritele kõige rohkem avatud. Kuna soolane vesi ning kuumav päike on kuivatava toimega, vajab näonahk pärast igat kokkupuudet veega, olgu selleks siis tavapärane näopuhastusel kasutatav kraanivesi või soolane merevesi, kerget töötlust toonikuga. Byothea Moisturizing Toner on justnimelt selleks puhuks sobiv niisutav näovesi, mis muudab naha siidiseks ning pehmeks. Sisaldab aaloegeeli ja merekollageeni, mis aitavad nahka rahustada ning niisutada.

Särava kuldse jume näos säilitab Organique Eternal Gold tooteliin, milles sisalduvad näohooldustooted taastavad naha pehmuse ja heaolu, niisutavad, jätavad sellele kuldse sära ja meeldiva aroomi. Organique Eternal Gold Corundum Face Peeling on suurepärane näokoorija, mis sobib fantastiliselt päikesest parkunud, kuivadele ja lõhenevatele huultele vahetult enne huulepulga või -läike pealekandmist. Kõik Organique Eternal Gold tooted sobivad ideaalselt enne tähtsaid üritusi näonaha ettevalmistuseks ja oma päikesepruuni jume esiletoomiseks.

Naudi päikest ning oma imeilusat suvejume!

Kogu toodete valiku leiad e-poest SIIT!

Šokolaadine unistus

Keegi meist vist ei vaidle, et hea lõhnaga kehatooted on tohutult olulised. Kes ei tahaks hästi lõhnates oma ilurutiine lõpetada, eks. Mina igatahes kogu täiega tahan! Ja puht juhuslikult on minu kehahooldustoodete arsenali rikastamas ühed eriti suud vettjooksmaajavalt hea šokolaadi lõhnaga potsikute paar.

OrganiqueOrganique Spa Therapies sarjadevalik on üsna mitmekesine. Erinevaid lõhnu ja toimeid, mille vahel valida, on meeldivalt palju, Igaühele kindlasti leidub midagi mis neid kõnetab. Mind kõnetab alati šokolaad, olgu tegu päris šokolaadiga või šokolaadilõhnaliste toodetega. Kui veel nendele viimastele lisada hea toime, on olemine juba täitsa kuldne. Antud juhul on mul teile ette näidata kaks Chocolate – Relax & Sculpting sarja toodet. Esimesena Chocolate Sugar Peeling kehakoorija, mis peab duši all veele täpselt piisavalt kaua vastu, et enne sulamist saab nahka väga mõnusalt koorida. Kui otsene vesi veidi ära keerata, saab väga intensiivse tulemuse ja kui voolava vee all seda kasutada, on tulemus pehmem ja igapäevasem. Seda vast ei pea mainimagi, et nahk jääb pärast kasutust mõnusalt pehme. Aga! Pehme, hooldatud ja niisutatud nahk ei ole kunagi overrated, mis tähendab, et pärast sirutan käe kindlasti Chocolate Bronzing Body Butter kehavõi järele. Tekstuurilt on ta siidine ja pehme, toitev ent mitte liialt rammus. Võie imendub nahka, mitte ei jäta naha pinnale ebameeldivalt rasvast kihti, seega seda võib julgelt ka hommikuti kasutada. Riideid ära ei määri.

Ja kui kogu juttu alustasin täna ju lõhnaga, siis peab mainima, et see lõhn mis neist nahale jääb… No see on võrratu! Juba ainuüksi selle mõnusa, sooja šokolaadi lõhna pärast on neid tooteid nii mõnus kasutada. Siidpehme nahk tundub siin puhul küll juba lihtsalt boonus olevat. Kuigi ju tegelikult on vastupidi.

Leia enda lemmik SPA Therapies sari meie e-poest.

Peatse lugemiseni!
Liina

Kuidas võidelda TSELLULIIIDIGA?

Suvel, riietudes õhemalt ja lühemalt, hakkame üha rohkem tähelepanu pöörama oma keha välimusele. Üheks peamiseks nahaprobleemiks sel soojal ajal meie kehal on tselluliit.

Tseluliit_5Mis on tselluliit ja kuidas sellega võidelda? Tselluliit on apelsinikoorenahka meenutav rasvkude, mis tundub naha pinnal krobelisena nö apelsinikoorena. Paraku esineb seda naistel kordades rohkem ja nähtavamana kui meestel. Samuti enam just alakehas, eriti puusadel ja reitel. Tselluliidiga võitlemiseks, selle vähendamiseks ja peitmiseks on õnneks olemas mitmeid erinevaid viise ja võimalusi.  Esimeseks ja kõige lihtsamaks on igapäevaselt probleemsete piirkondade kuivharjamine. Kuivharjamist tuleks sooritada kuival nahal, soovitavalt hommikuti pärast dušši.Tseluliit_1 Kindlasti tuleks veenduda, et nahk on enne harjamist korralikult ära kuivatatud. Taoline toimimine aitab eemaldada nahalt pindmised surnud rakud ning aktiviseerida pindmist vereringet, mis omakorda ennetab efektiivselt rasvkoe ehk tselluliidi teket. Kuivharjamist saab teostada väga edukalt tavalise vanniharja või vanni- ja dušikindaga. Lisaks kuivharjamisele aitavad tselluliidiga võidelda erinevad spetsiaalsed hooldustooted nt seerumid, kreemid, õlid, maskid ja koorijad.  Samuti saab hooldusesse kaasata ja seda veel efektiivsemaks muuta spetsiaalsete hooldus-aparaatidega. Et tselluliidi teket ennetavad või seda vähendavad seerumid, kreemid jm ained paremini nahka imenduksid, oleks soovitatav esmalt teostada naha koorimine, mis aitab eemaldada surnud rakud ja võimaldab seeläbi toimeainetel sügavamale nahka imenduda. Pärast koorimist on nahk koheselt säravam, pehmem, siledam, värskem.

Tseluliit_4Tselluliidi kreemidega aitame me kaasa parima lõpptulemuse  saavutamisele. Kreemide valikul lähtume  probleemi suurusest ning mugavustundest. Poe riiulitelt leiame suurel valikul erineva efektiga kreeme ja geele. Millist valida?

Meie valikuid mõjutab paljuski aastaaeg, suvel otsime  oma kehale  jahutust ning talvel oleme rohkem soojalembelised. Kuna suvel soovime rohkem jahutust, siis ideaalseks tooteks on tselluliidivastane geel külmaefektiga. Geel sobib  igat tüüpi tselluliidi raviks, on väga tõhus vahend kehas seiskunud vedelike väljutamiseks, parandab lümfivedeliku liikumist ja stimuleerib drenaaži. Annab mõnusa jahutava tunde. Peale külmaefekti geelide või kreemide on olemas ka tselluliidivastased kreemid soojusefektiga, mis annavad meie kehale meeldiva sooja tunde. Soojaefektiga kreem sobib kasutamiseks mistahes tüüpi tselluliidi raviks, aitab väljutada seiskunud vedelikke meie kehast, parandab lümfi liikumist. Tseluliit_2Paljude tselluliidivastaste kreemide koostisest võime välja lugeda kofeiini sisalduse tootes. Miks seda kasutatakse?  Kofeiin  aitab  väljutada  vedelikud tselluliidiga enim mõjutatud kehapiirkondadest, on salendava toimega ning trimmib figuuri. Uuringutega on kindlaks tehtud, et kõige efektiivsemate tselluliidivastaste kreemide koostisosadeks on  kofeiin ja merevetikate ekstrakt.  Lisaks on paljude tselluliidivastaste kreemide üheks põhiliseks toimeaineks aminofiliin, mis omab tõhusat efekti. Üheks efektiivseks mooduseks tselluliidi vastu võitlemiseks on kudede sügav massaaž, mida saab teostada erinevate hooldusaparaatidega või siis sügavalt mehhaanilist massaaži erinevate rullide, pulkade või käte abil. Paremaks tulemuseks kaasa õige dieet ning kehaline aktiivsus.

Tootesoovitused:
Byothea Cellulite Cream Warm Effect
Byothea Cellulite Gel Cool Effect
Mister Mitt Classic Massage vanni- ja dušikinnas
Organique Spa Therapies Coffee Sugar Peeling
Byothea Exfoliating Scrub
Medisana AC 850 tselluliidi masseerija
Byothea Intensive Lipodrain Serum
Byothea Intensive Cellulite Cream

Granaatõun ja mungalill – troopiline kooslus

Selle blogi lugejatele ei ole Organique teps mitte võõras bränd. Olen kirjutanud nii nende naha- kui kehahooldusest. Ja kirjutada on palju, sest valik on neil väga suur ja lai. Kui näiteks puhtalt lõhnade järgi valida, siis juba ainuüksi selle põhjal leiab igaüks endale meeldivaima sarja.

Organique Botanic Garden Nasturtium GrenadineSeekord on mul varuks midagi troopilist. Organique Botanic Garden sarjas on kaks erinevat lõhna. Minul on neist ilmselt soojem ja troopilisem Nasturium & Grenadine ehk kokku on pandud mungalill ja granaatõun. Tegu on tõeliselt aromaatsete toodetega ja sedasama on kirjutatud ka pakendile. Üldeüldse näevad selle sarja pakendid väga kihvtid välja. Minu poolt igatahes disainile plusspunktid. Kerge tekstuuriga kehalosjoon on suvisel ajal niisutuseks täiesti piisav. Oh ja mis meeldiv troopiline lõhn veel nahale jääb! Kui dušiall enne kasutada sama sarja dušigeeli, siis kestab selle ja losjooni koosmõjul lõhn nahal veel pikalt. Parfüümi justkui polegi vaja kasutada. Ei saa mainimata jätta ka mõnusat kehakoorijat. Suhkrukoorija on väga kreemjas ja kuigi pakend soovitab seda kasutada niiskel nahal, meeldib minule seda teinekord ka kuival nahal kasutada. Nii sulab suhkur nahal aeglasemalt ja õrnatoimelisest koorijast saab midagi veidi tugevamat. Koorija jätab nahale kerge rasvase kihi ja on täiesti maitse asi kas see eraldi maha pesta või mitte. Ühel juhul võiks kindlasti nahka pärast pesu niisutada ja teisel juhul toimibki see kiht ise nahka imbudes niisutajana. Meeldivalt mitmekülgne toode.

Organique pakub niivõrd suurt valikut erinevaid kehahooldussarju, ent suveks soovitan just midagi sellist kerget ja sooja. Meie e-poes on kogu valik saadaval. 

Peatse lugemiseni!
Liina

Bambushambaharjad? Mida?!

Just nii! Kes sellest trendist veel seni mööda käinud, siis täna saabki rambivalgus korraks keeratud bambushambaharjadele. Tegu on sellise toreda fenomeniga meie kaubandusvõrgus, mis valmistab eriti suurt rõõmu kindlasti keskkonnasõbralikele ning ka veganitele.

Hydrophil bambushambaharjadTradehouse kaubavalikus on olemas Hydrophil bambushambaharjad, mida ka mina praegu kasutan. Tegu on keskkonnasõbraliku ja tervisele ohutu hambaharjaga, mis võib esialgu võõras välja näha, ent tuletab meile meelde vastutust oma keha, tervise ja keskkonna ees. Paar sõna räägin neist hambaharjadest ka allolevas videos. Ja kusjuures sobivad bambushambaharjad oma disaini poolest väga hästi ka neile, kes jälgivad ka vannitoas tugevat sisustusjoont. Ega plastikhambaharjad ka alati kõige kenamad pole. Kui need saab bambusvartega harjade vastu vahetada, võib see nii mõneski vannitoas hoopis ka sisustuselemendina mõjuda.

Vali endale meelepärane hambahari meie e-poest.

Peatse lugemseni!
Liina

Hellita oma keha “igavese kullaga”

Suvi läheneb ja ilmad muutuvad aina soojemaks. Kapist otsitakse välja oma suvised lühikesed riided ja see omakorda tähendab, et meie nahk saab paljastatud võõrastele pilkudele. Ja selleks puhuks peaks nahk olema hästi hooldatud.

Organique Eternal GoldOrganique Eternal Gold sari on ideaalne abikäsi. Shea-võiga rikastatud sari pakub nahale luksuslikku hoolitsust, mis suvekuude lähenedes vägagi teretulnud on. Minul on järele proovitud selle sarja kehapalsam, kehakoorija ning vannisool. Selle trio koostööga on minu nahk suveks ja lühikesteks riieteks igati valmis. Väga pikalt siinkohal ei kirjutakski, sest videos räägin juba neist kolmest tootest lähemalt.

Leia endale sobvaimad Organique Eternal Gold sarja tooted meie e-poest!

Peatse lugemiseni!
Liina

Vii end eksootilisse Egiptusesse

Eelmises postituses rääkisin värvilistest vannipallidest. Kehateemadel jätkan ka täna. Kuigi SpaRitual on siit pigem küünelakkide kujul läbi käinud, on neil ka suur valik kehahooldustooteid. Kõrgkvaliteedilised hoolitsevad tooted on must have iga naise vannitoariiulil. Minu praegused lemmikud on SpaRitual Close Your Eyes sarja tooted.

SpaRitual Close Your EyesEksootilise Egiptuse pelargooniga lõhnastatud tooted näevad esiteks juba väga ilusad välja. Eriti meeldib mulle kreemipudeli disain – minimalistlik ent romantiline ja lihtsalt ilus. Täpselt minu maitse. Ütlen ausalt, et nende toodete lõhn mulle esimese nuusutamisega üldse ei istunud. Egyptian Geranium  pakil ei andnud mulle just palju infot, et mis lõhna oodata. Mõtteis mõlkus midagi lillelist, aga pakist tuli vastu midagi maalähedast ja isegi ürte meenutavat. Aga teate, esimese kasutusega mu arvamus muutus täielikult. Juba see lõhn on nii rahustav ja lõõgastav, et midagi tugevamat ja magusamat rikuks elamuse lihtsalt ära.

Suhkrukoorija muutub niiskel nahal veidi piimjaks ja suhkur ise püsib oma algsel kujul täpselt piisavalt, et nahka pehmendada kuid mitte kahjustada. Pärast kasutust on nahk mõnusalt sile ja kuiv nahakiht eemaldatud. Sinna peale sobibki ideaalselt kesjoon, mis oma konsistentsilt on pigem midagi losjooni ja kehavõi vahepealset. Pisut paksem kui losjoon, aga mitte päris nii tihke ja rasvane kui kehavõi. Nahka imendub see kergelt ning ebameeldivat kihti nahale ei jäta.

Kogu sari on valmistatud orgaanilise päritoluga koostisosadest. Neis puuduvad sünteetilised värv- ja lõhnaained ning parabeenid. Kõlab hästi, eks?

Kogu SpaRitual tootevaliku leiad meie e-poest.

Peatse lugemiseni!
Liina

Värvilised vanniõhtud

Olgu käes sinine esmaspäev või pingeline nädalalõpp, üks kosutav ja lõõgastav vann kulub alati marjaks ära. Ja mitte niisama, vaid väikese mõnusa lisandiga! Kui vannipommide valik võtab silme eest kirjuks, on vannis lõõgastumine palju meeldivam.

Organique vannipallid vannipommidKüll mõjuvad vannipallid aroomiteraapiliselt, siis annavad nad veele palju nahka hooldavaid omadusi. Ja muidugi värvivad nad igava läbipaistva vee mõnda põnevat värvi. Organique on bränd, mis on tõesti igale aspektile kehahoolduses mõelnud ning neil on väga hea valik imeliselt lõhnavaid orgaanilisi vannipalle. No ja vaadake kui mõnusates värvides need on. Kes valib pilguga, kes lõhnameelega, eks. Muuseas näiteks see sinine pall on lõhnaga “Masculini”, seega miks mitte kallimaga koos vanni lõõgastuma minna? Minu lemmik neist lõhnadest on roheline “Greek” ja täiesti juhuslikult on see ka mu lemmikvärv. Seda hoian kindlasti mõneks eriliseks puhuks. Olen nii mõnegi palli juba ära kasutanud ja ootan juba järgmist vanniõhtut.

Toitvad soja- ja viinamarjaseemneõlid siluvad, taastavad ja toidavad nahka. Nende õlide sisalduse tõttu tuleb pärast vann üle puhastada, sest muidu jäävad vanni seintele rasvased randid. Naturaalne tärklis pehmendab ja rahustab ärritunud nahka. Pärast vanniskäiku on nahk siidiselt pehme ja lõhnab imemõnusalt.

Seda kõike praegu kirjutades tõstab nautleja minus pead ja planeerib järgmist vanniõhtut. Miks mitte juba täna?

Leia endale sobivaim vannipall meie e-poest.

Peatse lugemiseni!
Liina

Käsitööseebid vannituppa

Kellele ei meeldiks multifunktsionaalsed tooted? Eriti kui need on midagi nii kihvti nagu Organique’ käsitsi valmistatud glütseriiniseebid. Minu vannituba sai hiljuti kahe käsitööseebi näol väikese täienduse (Rose ja Crab) ja täna tahan ma neid teilegi tutvustada.

Mis puudutab selliseid “vanakooli” seepe, siis eelistan neid alati oma vannitoa kraanikausi serval. Nendega on mõnus käsi pesta ja üldjuhul näevad need ka väga kihvtid välja. Lõhnast ärme üldse räägigi, pärast tükk aega nuusutan oma käsi. Lihtsalt võrratu lõhn ja olgem ausad, pooled seda tüüpi valikud saavadki ju just lõhna baasil tehtud. Küll aga ei pea need seebid vaid kraanikausi servale jääma.

Organique glütseriiniseebid TradehouseOrganique’ käsitööseebid on glütseriinisisaldusega, mis mõjub nahka niisutavalt. Nii sobivad need ka keha pesemiseks, sest ei kuivata nahka nii nagu paljud teised sellist sorti kõvad seebid seda teha võivad. Nahk jääb mõnusalt siidine (ja lõhnab imeliselt!). Kuivema nahaga inimestel ilmselt soovitan enne kätel järele proovida, kuna siis võib seep ikkagi pisut kuivatavalt mõjuda. Aga minule need sobivad imehästi ja tegingi ühe seebi pooleks – üks jupp on kraanikausi serval, et käsi pesta ning teine pool siis dušikabiinis keha jaoks. Loomulikult vajab dušikabiini variant väikest karbikest või spetsiaalselt seebi kuivatamist, et see läbi ei vettiks ja koledaks ei läheks.

Glütseriiniseepidel on mõnus valik erinevaid lõhnu ja igaüks leiab endale kindlasti oma lemmiku. Kogu valik on leitav meie e-poes.

Peatse lugemiseni!
Liina

Kuidas saavutada rannavorm?

“Selleks suveks võtan alla ja naudin oma bikiinivormi!” – kui mitu korda oled seda endale lubanud? Selleks, et tunneksid enda üle uhkust  ja võiksid lõpuks ometi öelda „Tehtud!“, kasuta julgelt abiväge. Õigete vahenditega võid hakata rannavormi nautima juba kasvõi kevadel!

Teele Teder
Teele Teder, toitumisnõustaja

Miks nõuab isegi paarist lisakilost vabanemine nii suurt pingutust? Sest meil on kiudainete defitsiit. Kiudained on  kaalulangetuse puhul üks võtmesõnu, sest need aitavad meil veresuhkrut kontrolli all hoida ja ergutavad meie seedimist. See tähendab, et meil on vähem erinevaid isusid ning seedeprotsess kergem. Seega, ilma vajaliku koguse kiudaineteta ongi kaalulangetamine üks raske töö, mis tihti ebaõnnestub.

Igapäevaselt peaks meie organism saama 25-35 grammi kiudaineid, kuid kaasaegse toitumisstiili juures sellist kogust täis saada on väga keeruline. Kiudaineid leidub nii aed- kui puuviljades, teraviljatoodetes kui ka kaunviljades. Kui sööme näiteks tervislikku täisteraleiba kaks viilu päevas ja arvame, et sellega on kõik korras, siis tegelikult saame sealt heal juhul vaid 6 grammi kiudaineid ning defitsiit pole kuhugi kadunud.

Vajaliku koguse kiudainete saamiseks soovitan kasutada järgnevaid tooteid:

Kaunist kevade algust soovides,

Teele

Nädal supertoiduainetega vol 2

Ongi aeg sealmaal, et jätkata teise postitusega supertoiduainete teemal. Usun, et esimene on teil kõigil kenasti juba läbi loetud. Kes veel mõtleb milliseid supertoite proovida, siis ehk annab tänane postitus ka veidi inspiratsiooni juurde.

_DSC2885Selle postituse esimene valik on Cocoa Nibs purustatud kakaotuumad. Brändiks on ka sel korral Poola päritolu Diet Food. Kakaotuumad on kõige vähem tööteldud ning kõige puhtam šokolaadi vorm. Tänu lisamata jäänud suhkrutele, mida leiame tavapärases šokolaadis, on kakaotuumadel väga spetsiifiline maitse. Justkui 80% protsendiline tume šokolaad oleks viidud täiesti uuele tasandile. Aga häid omadusi on neil küll ja veel. Muuhulgas suures koguses antioksüdante, magneesiumi, kaaliumi. Lisaks parandab kakao ka meie tuju. Kuna puhta kakao maitse on minu jaoks veidi liig, siis lisan mina kakaotuumasid müslidesse ja putrudele, kus nende maitset mõnusalt ülejäänud toit mahendab. Kellele aga maitseb, võib neid ka täiesti paljalt näksida.

Tänane teine staar on Super Hydro kookosvesi pulbrina. Jah, just pulbrina. Seda segan vette ning saan kookosvee, mida on hea lisada smuutidesse või miks mitte näiteks mandlipiimale lisades chia seemnetega pudingut teha. Kookosvett nimetatakse sageli “elu eliksiiriks”, kuna selle koostises on rohkesti kaaliumi, kaltsiumi, naatriumi, mangaani ja magneesiumi – 5 põhilist elektrolüüti. Ja nüüd kujutage ette millise heade ainete laengu ma saan iga kord kui endale kõigi nende supertoiduainetega näiteks smuutit teen. Mida kauem neid tarbida, seda paremaks läheb ajaga enesetunne ja tervis. Ja see kõik väljendub enesetundele lisaks ka minu nahas ja juustes.

Mina olen igatahes väga rahul ja soovitan kõigil supertoiduaineid proovida.

E-poest leiad endale sobivaimad valikud supertoiduainete seast.

Peatse lugemiseni!
Liina

Nädal supertoiduainetega vol 1

Teadlik tervislik toitumine ja supertoidud on viimaste aastatega muutunud aina populaarsemaks. Rongist pole maha jäänud ka Tradehouse, kuna nende kaubavalikus on supertoiduained täiesti esindatud. Sel nädalal tutvustangi teile kahe postitusega paari minu valikut.
Diet Food supertoiduainedE-poes on väga suur valik Poola brändi Diet Food supertoiduaineid ja toidulisandeid ning minu esimene valik nende seast on  Super Hemp puhastatud kanepiseemned. Kanepiseemned on kõige toitainerikkamad seemned maailmas. Eriti hästi sobivad need taimetoitlastele, kellel proteiinist puudu jääb. Just proteiini ongi kanepiseemned ääreni täis pakitud. Kanepiseemnetes olev proteiin on kergemini seeditav kui see, mida leidub lihas, munades, piimatoodetes jmt. Teadaolevaid allergiaid kanepiseemnetele pole, seega sobivad ideaalselt laktoosi- ja gluteenitalumatutele ning ka neile, kes ei tohi süüa suhkruid või pähkleid. Kuna mina söön liha pigem vähe ja kõiki piimatooteid tarbida ei saa, on minule need just ideaalsed.

Smuuti Diet Food supertoiduainetegaMinu teiseks valikuks osutusid Super Fiber jahvatatud tatrakliid. Tatrakliid sisaldavad rohkelt kiudaineid ja mitmeid häid vitamiine. Kiudaineid meie seedida ei suuda, aga ometi on see kehale kasulik. Kiudained hoiavad kõhu kauem täis, seega mõjuvad hästi kehakaalule. Kuna kiudained seovad vett, aitavad need ka paremini toitu seedida, mis omakorda hoiab kõhu paremini korras. Minu lemmik viis mõlemat toidulisandit tarbida on eelkõige smuutides. Kuna mõlemal on oma soovituslik päevakogus, teen endale ja elukaaslasele mõnusa turgutava smuuti vastavalt juhistele. Et tatrakliid smuutis ei lahustu, soovitan neid smuutit kahele tehes panna kõige rohkem 2tl. Muidu võib tulemus jääda veidi “jahune”.

Kõigele lisaks meeldib mulle väga ka Diet Food pakendite disain. Väga lihtsad ja puhtad, just nagu mulle meeldib. Ja kui ilusa pakendi sisu teeb ka kehale pai, siis mis saaks minul selle vastu olla. Juba neljapäeval tutvustan oma teisi valikuid ja teisi viise, kuidas mina supertoiduaineid oma menüüsse lisan.

Vali oma supertoiduained välja vastavalt oma tervisele ja menüüle. 

Peatse lugemiseni!
Liina

Nahk siledaks ja säravaks Organique Ghassoul-saviga!

Ghassoul, tuntud ka kui Rhassoul-savi, on Maroko Atlase mäestikust pärit toitaineterikas vulkaaniline savi. Sisaldades räni, rauda, magneesiumit, kaaliumit, naatriumit, kaltsiumit, liitiumit ja mikroelemente, peetakse seda kõikide kosmeetiliste savide seas kõige paremaks naha toitjaks.

Organique Ghassoul savi

Tänu Ghassoul-savi erakordsetele omadustele kasutatakse seda talassoteraapias ja spaakeskustes üle kogu maailma. Savi on nahka taastava ja pehmendava toimega – vähendab tunduvalt naha punetust, muudab selle puhtamaks ja klaarimaks, tõstab naha elastsust, eemaldab rasu, surnud naharakud ning parandab naha tekstuuri.

Ghassoul-savil on suurepärane imamisvõime, mistõttu on see väga efektiivne nahapuhastaja, lisaks teevad koorivad omadused temast suurepärase nahakoorija. Savil on seebiga sarnased puhastavad ja vahutavad omadused. Veega segamisel muutub savipulber mudaks, mis eemaldab tõhusalt rasu, kuna selle katioonides sisaldub suur hulk naturaalseid pindaktiivseid aineid. Ühtlasi eemaldab nahalt mustuse, toksiinid ja pooridesse kinni jäänud rasu, muutes naha siledaks ja säravaks.

Savi kasutatakse puhtal kujul juukse-, keha- ja näohoolduses, aga ka tundliku naha eest hoolitsemisel. Oma pehmendava ja taastava toime tõttu sobib hästi lõhenenud kandadele. Savi kasutatakse ka juuste pesemiseks, olles kasulik kõõma ennetamisel ja peanaha toitmisel.

Ghassoul­-savi on hüpoallergeenne. 100% naturaalse tootena sobib see kasutamiseks professionaalsetes hooldusprotseduurides igale nahatüübile – raske on mõõta selle erakordselt soodsat mõju meie tervisele ja ilule.

Vaata Organique Ghassoul savi toodet e-poes!