Tradehouse Ilukaubamaja ja Anne&Stiil kuulutasid eelmisel kevadel messi Ilu Sõnum laval välja Eestimaa kaunimate juuste omaniku, kelleks sai kaunis linalakk Birgit Pillmann!

Ligi 300 kandidaadi seast pääses finaali 10 neidu ning auhinnapotti kuulusid nii aasta jagu juuksehooldustooteid Tradehouse Ilukaubamajalt, kui ka reklaamnäoks saamine. Uurisime Birgitilt, kuidas tema oma kiharaid hooldab ja kas tal on õpetussõnu jagada neile, kes samuti rapuntsli-välimust soovivad!

 

Birgit Pillmann

Eestimaa Kaunimad Juuksed 2016 võitja

Minu juuksed on…

Terved ja hoolitsetud juuksed on minu jaoks alati olnud naise kauneim ehe ning tervisliku ja emotsionaalse seisundi peegeldaja. Mul on loomulikud lokid ja see seab teatavad piirangud erinevate juukselõikuste valikul. Olen katsetanud mõned aastad tagasi ka pikka viltust tukka. Üsna kiiresti sai mulle aga selgeks, et pikkade lokkis juuste puhul on mugavam omada klassikalist lõikust ning aeg-ajalt varieerida kas järgulisema või lihtsalt sirge juukselõikusega, kui omada efekt-lõikust, mis nõuab igahommikust stiliseerimist. Mulle väga meeldis see väike muutus tuka näol, kuid ilus lõpptulemus oli minu jaoks siiski liialt ajakulukas. Sobiva juukselõikuse leidmine on kahtlemata üks tähtsamaid valikuid naise välimuse juures, kuna kaunis soeng annab hea enesetunde ja jääb silma ka teistele. Sama oluline on minu jaoks ka mugavus ja praktilisus, võimalus lahkuda kodust nii, et juuksed on vaid läbi harjatud, samas siiski hästi hoidvad ja näivad ka hoolitsetud. Lohutan end mõttega, et erinevad lõikus- ja soengutrendid võivad olla muutlikud, kuid kindlasti on terved juuksed ja loomulikkus alati moes.

Kuidas hooldan…

Võin tõesti kinnitada, et pikkade juuste igapäevane hooldamine ei nõua erilist pingutust. Mina pesen juukseid kõige sagedamini kord nädalas, sest mul on kuiv juuksetüüp ja paksudel juustel kulub kauem aega, et loomulikku rasu imada, seega ei näe need nii ruttu rasused välja. Lasen juustel õhu käes kuivada ja olengi juba minekuvalmis. Samuti katsun ma oma juukseid võimalikult vähe töödelda. Ma ei ole neid kunagi värvinud ning sirgendan-lokitan vaid eriliste sündmuste korral, kasutades seejuures korrapäraselt kuumakaitsega juuksehooldusvahendeid. Juuste kuumtöötlemine mõjub igal juhul väga kahjustavalt, seetõttu fööni minu kodust tõesti ei leia. Kui on olnud rohkem sündmusi, mille puhul juukseid soengusse sättida, püüan neid hiljem turgutada mõne maski või juukseõliga. Minu jaoks on näiteks juuste suurepäraseks niisutajaks kookosõli, mis aitab ka peanahka hooldada. Lokkis juuksed neelavad valgust rohkem kui peegeldavad, seega tuleb neid läike nimel ka rohkem poputada. Tavaliselt pöörame suurimat tähelepanu juuste nähtavale osale, kuid elujõuliste juuste saladus peitub eelkõige peanaha seisundis.

Mis on minu juuste ilu saladus…

Jah, sünnipäraselt on meile teatavad eeldused kaasa antud, kuid me saame ka ise oma juuste ilu heaks päris palju ära teha. Võtmesõnaks võiks siinkohal olla mõõdukus. Juukseid ei tasuks liialt üle hooldada, vastasel juhul muutuvad need rasuseks ja raskeks ning näevad väsinud välja. Saladus peitub aga mõistlikus koguses kvaliteetsete ja juuksetüübile sobivate toodete järjepidevas kasutamises. Juuste pesemisel lähtun alati teada-tuntud tõest, et loputada tuleb juukseid jahedama veega, sest see aitab sulgeda juuksekarva pinnassoomuse ja taastab selle loomuliku tugevuse ja elastsuse. Lisaks tasakaalustatud toitumisele on oluline ka rohke vee tarbimine, sest vesi aitab kehas toitaineid kiiremini juusteni transportida. Järgin kunagisi ema õpetussõnu, et peale pesu juukseid ei harja ning juuste kammimist tuleb alustada otstest, sest siis ei tõmba pusasse jäänud juustest täiesti terveid juukseid välja. Ja loomulikult on kaunite juuste üks tingimus ka korralik lõikus. Armastan väga romantilisi punutisi oma juustes, mille abil on kiiresti ja ilma juukseid kuumtöötlemata võimalik saavutada lihtne tütarlapselik või ka elegantselt pidulik üldilme.

Lemmikuimad juuksetooted, mida olen katsetada jõudnud ja mis on koha minu iluarsenali püsivalikus kinnitanud:

 

Comments are closed.